reklama
9
Znaczenie dupy w życiu społeczeństwa, jak się okazuje, jest przeogromne. Śledząc strony internetowe wypatrzyłem kilkanaście znaczeń tego słowa. Z własnych doświadczeń dopisałem kilka i jestem przekonany, że nie są to wszystkie znaczenia tegoż określenia. Odrywając się na kilka chwil od bieżących wydarzeń, porzucając politykę niejako dla przyjemności, proszę oświećcie mnie, co do innych znaczeń tego jakże uniwersalnego słowa. Proszę!

Dupę wynalazła Marynia. Dlatego też niektórzy rozmawiają o dupie Maryni.

Inni twierdzą, że dupę wynalazł uczony radziecki Wołow. Ci z kolei mówią: dupa Wołowa.

Dupa pełni ważną rolę w ruchu obrotowym, ale nie ma nic wspólnego z dziełem Mikołaja Kopernika O obrocie sfer niebieskich. W takim wypadku mówimy, że wszystko kręci się wokół dupy.

Dupa służy również do przekazywania zdecydowanych sygnałów niewerbalnych, np. dobrze wymierzony, solidny kopniak w dupę jest wyrażeniem uczuć negatywnych wobec adresata takiego gestu.

Za pomocą dupy można także przekazać emocje pozytywne, np., całując kogoś w dupę.

Dupa może również spełniać rolę lizaka. Szczęśliwie nie wszyscy są tzw. dupolizami.

Dupa służy nieraz jako etalon: wiele rzeczy jest do dupy; tym samym dupa spełnia rolę uniwersalnego wzorca porównawczego.

Dupa pełni również rolę uchwytu, można bowiem trzymać się czyjejś dupy. Określenie to nie oznacza braku równowagi, ale samodzielności.

W dupę (lub po dupie) można także dostać. Czynność ta umacnia więzi emocjonalne między rodzicami i dziećmi.

Można również chronić swoją (lub czyjąś) dupę, co kolejny raz potwierdza ważność dupy w otaczającym nas świecie.

Uniwersalność dupy nie kończy się na tym, jest ona bowiem zadziwiająco skutecznym pojemnikiem: w dupie można mieć całe osoby, a nawet społeczności.A prócz tego:Dupa spełnia rolę siedziska, powiadamy bowiem siadaj na dupie, często z dodatkiem poleceń uzupełniających: [...] i siedź cicho.

Określenie dawać (dać) dupy funkcjonuje w przynajmniej dwóch znaczeniach: erotycznym i wartościującym; jednak ściągnąć kogoś z dupy tylko w tym pierwszym.A na zakończenie:Zabrać się do czegoś od dupy strony oznacza podejście niewłaściwe, od końca; dupa funkcjonuje tu jako synonim odwrotności.

Comments

 1. 0

  KrzysztofKotowski 4399 days ago Permalink

  A tak jednak liczyłem, że dorzucicie coś od siebie, bo w Salonie24 coś nie coś udało mi mi się "zdobyć".

 2. 1

  hipnoza 4396 days ago Permalink

  bardzo mi sie podoba artykuł o "Dupie " mysle ze to dobry temat na matury lub prace magisterskie. powinni si e nad tym zastanowic gdzies w ministerstwach kultury i nauki.

 3. 0

  KrzysztofKotowski 4388 days ago Permalink

  Albo nawet na doktorat.

 4. 1

  monter 4396 days ago Permalink

  Na pewno lepiej i przyjemniej pisać o dupie Maryni ;) niż o samej Maryni. Marynia bez dupy (inne atrybuty też są ważne ;) to tak jak samochód bez kół i kierownicy :).

 5. 0

  KrzysztofKotowski 4388 days ago Permalink

  "Marynia bez dupy to... samochód bez kół i kierownicy". Proszę się jednak zdecydować: koła czy kierownica?