reklama
5
"Ministerstwo Kultury pracuje nad prawem, które skrajnie utrudni dostęp do dóbr kultury i spowolni jej rozwój.

Dlatego w ramach prac związanych z planowaną nowelizacją prawa autorskiego przygotowany został List otwarty przeciwko DRM. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią i podpisania. A także do szerokiego rozgłoszenia informacji o jego istnieniu, podesłaniu go swoim znajomym, przyjaciołom i wszystkim osobom, które mogą być zainteresowane tematem."Pod tym adresem możesz wyrazić swój sprzeciw: http://list.7thguard.netwięcej na stronie: http://gnu.org.pl/Co prawda na razie MK wstrzymało prace nad nowelą jednak nie należy ufać, że poprzestaną na tym.

Comments

 1. 0

  KrzysztofKotowski 3862 days ago Permalink

  antyuser,
  jeśli dobrze zrozumiałem kilka tekstów na temat DRM, to tego rodzaju ograniczenia mogą doprowadzić do tego, że gdy będę miał np. starszą wersję oprogramowania, to mogę napotkać trudności choćby przy odczycie zapisu stworzonego w nowszej wersji i wówczas będę musiał posiadać (niekoniecznie za darmo) nową wersję oprogramowania.
  Jeżeli dobrze zrozumiałem, to rzeczywiscie właściciel produktu może sobie wybierac: temu dam oglądnąć, a tamtemu nie, chyba że zapłaci znowu.
  To rzeczywiście może być poważne ograniczenie w dostępie do dóbr kultury bedących w sieci.
  Ale nasunęła mi sie jeszcze jedna refleksja: Kasa, misiu, kasa!

  pozdr

 2. 0

  prowokat123 3862 days ago Permalink

  A mnie się wydaje, ze oni chcą - docelowo - mieć możliwość zaglądania mi np. via telewizor czy inne urządzenie domowe, do talerza.
  Takiego wała!

 3. 0

  monter 3859 days ago Permalink

  no pewnie i jedno i drugie, zresztą chodzi o to by jak najbardziej ograniczyć Twoją wolność i tylko dla tego że chodzi o zarabianie jeszcze większej kasy