reklama
10
Jest szkoła, ma budynek, pedagogów i uczniów też. Na swoje utrzymanie również ma. Jest też w tej szkole dziełem całej szkolnej społeczności bezpiecznie od różnego typu patologicznych zagrożeń.To szczęście mogłoby trwać dalej i dalej trwać ta szkoła, gdyby nie usadowił się na fotelu starosty, Leszek Dziąg. Ten oto reformator określił swoje motto w zapytaniu, cytuję: czy państwo myślicie, że w starostwie się pracuje, czy państwo uważacie, że w szpitalu się leczy - nie, tam się utrzymuje stanowiska.

W myśl tej zasady można więc wydedukować, iż w tej szkole też się nie uczy . Ze starostwa i szpitala trzeba wyprowadzić nadmiar stanowisk a szkołę najlepiej wyprowadzić całą. Tłumaczono Staroście, iż ani argumenty demograficzne, ani ekonomiczne w tym wypadku nie przemawiają za tak definitywnym rozwiązaniem. Z przeprowadzonych dyskusji z nauczycielami, uczniami i rodzicami wynikało, że jeśli Zarząd Powiatu podejmie decyzję o przeniesieniu szkoły, to uczyni to w następnym roku, przygotowując to organizacyjnie tak, by koszty m.in. społeczne tego przedsięwzięcia były jak najmniejsze. I to tyle pięknych deklaracji. Raz ciach i Zarząd postanowił, że przeniesienie nastąpi już 1 Września. Jak to się mówi jeszcze trup nie ostygł..., a więc jeszcze szkoły nie przeniesiono a budynek i grunt trzeba sprzedać. Skąd taki pośpiech i ta determinacja by w tak istotnej sprawie nie brać pod uwagę opinii Komisji Oświaty i wreszcie Rady Powiatu. A ta opinia wskazywałaby, iż stan budżetu Powiatu nie jest tak katastrofalny, by wysprzedawać resztki majątku.

Pytanie zatem komu chce Starosta działki po szkole sprzedać, bo można mniemać, iż chętny już jest i to on Starostę popędza? I kolejne pytanie, skoro Starosta te ponaglenie tak ochoczo realizuje to czyj jest w tym interes, bo przecież nie społeczny?

Comments

 1. 1

  prowokat123 3791 days ago Permalink

  O którą szkołę chodzi?

 2. 0

  god 3790 days ago Permalink

  zapewne o tę na ul. Szkolnej (dawny rolnik)

 3. 1

  hipnoza 3790 days ago Permalink

  jak nie wiadomo co i jak i komu to wiadomo ze chodzi o kase

 4. 0

  prowokat123 3786 days ago Permalink

  To wkońcu jak to jest? Przenoszą tę szkołę czy też jest to jakaś plotka? A jeżeli jest przenoszona, to gdzie? Czy wiedzą o tym rodzice, uczniowie? W końcu w IKACIE było jakieś ogłoszenie o naborze. Gdzie wobec tego trzeba składać papiery? Może ktoś łaskawie poinformuje o tym zainteresowanych, bo wprawdzie są wakacje, ale one - iestety - jednak miną. I wówczas co?

 5. 0

  prowokat123 3774 days ago Permalink

  Przeprowadzka szkoły jest raczej pewna, ale los niektórych pracowników już nie.

What is Kliqqi?

Kliqqi is an open source content management system that lets you easily create your own user-powered website.

Latest Comments