reklama
8
W Braniewie odbył się koncert Adama Pieronczyka (trio: saksofon, kontrabas , perkusja), uważanego za jednego z najważniejszych i najbardziej kreatywnych artystów dzisiejszej polskiej sceny jazzowej. Pieronczyk grał między innymi z Tomaszem Stańką, Bobbym McFerrinem, Joeyem Calderazzo.Muzycy zagrali świetny koncert, bardzo dynamiczny i poruszający wyobraźnię (można było "zobaczyć muzykę"), Adam posługiwał się saksofonem z niesamowitą wirtuozerią nadając wydobywanym dźwiękom zniewalającą dzikość i dynamikę, co ciekawe tytuł jednego utworu brzmiał "Braniewo" napisanych przez Adama na kontrabas - zamieszczony jest na płycie LIVE IN BERLIN. Na koniec perkusista pokazał do czego może służyć wiaderko razem z perkusją i jakie pokłady energii drzemią w tych instrumentach.

Wyjątkowy koncert, pewnie długo nie usłyszymy na żywo takiej klasy muzyki.

Ci co byli na koncercie zapamiętają na długo, że ludzie z Braniewa też grac potrafią.No i łyżka dziegciu na koniec. Niestety jak zwykle akustyk miał inne zdanie (pewnie znalazł się tam przypadkowo) i będąc za konsoletą głośno wyrażał swoje zdanie nie zwracając uwagi na znaki muzyka by poprawił odsłuchy i dodał pogłosu. Może odsłuchy poprawił (nie stałem na scenie to nie mogę tego też potwierdzić jednak z co i rusz dawanych znaków od muzyka wynikało że gości "akustyk" gaduła nie ma zielonego pojęci co się dzieje) a pogłos to sobie pewnie zostawił na koniec koncertu jak wszyscy wyjdą.pozdrawiam wszystkie gaduły ostatnich rzędów,ps. następnym razem przyniosę kneble dla Was :)

Comments

  1. 0

    rollo 4310 days ago Permalink

    Podobno było kameralnie - znaczy się braniewskie elity nie dopisały? Szkoda, bo Adam Pierończyk świetnym saksofonistą jest... i gra jazz muzyke nie dla mas;)

  2. 0

    monter 4309 days ago Permalink

    Faktycznie koncert Pieronczyka w BCKa jak na Braniewo to perełka. Elity? Co to są elity w Braniewie?